Focus on hunter

Seznamte se s rodiči a prarodiči Jacka Frye

Jack Frye je pětiletý chlapec s Hunterovým syndromem z Kalifornie, jehož energie, láska k životu a smysl pro humor ovlivňují celou rodinu. Rádi jsme věnovali čas rozhovoru s jeho rodiči, prarodiči a učitelem. Nechejte si o Jackovi vyprávět od jeho nejbližších a dozvíte se, jak je naučil radovat se ze života plnými doušky.

Kym Frye (Jackova maminka)

1. Jak tráví Jack nejraději čas?

Jeho nejnovější vášní je bowling. Bowling na Wii, skutečný bowling, bowling s čerstvým ovocem – zkrátka bowling, kam se podíváš. Rád se také účastní venkovních sportů. Rád hraje s rodinou za domem baseball a pohazuje si fotbalovým míčem, když ráno čeká, až pro něj přijede autobus.

2. Jaké je Jackovo nejoblíbenější jídlo?

Všichni, kdo Jacka poznají, pochopí velmi rychle, že má prakticky neutišitelnou chuť k jídlu. V poslední době je naprosto posedlý teplými obědy ve školní jídelně. Má k tomu několik důvodů: jednak to je jasný indikátor, že povýšil z mateřské školy (kde se teplý oběd nedostává) do první třídy, a jednak je každodenním „záložním“ jídlem grilovaný sýr, ať už je denní nabídka jakákoli. A grilovaný sýr je momentálně jeho nejoblíbenější pokrm.

3. Jaký je Jackův oblíbený televizní program?

Jack chová značnou náklonnost k superhrdinům, jako je Batman či Spiderman. A nikdy nevynechá příležitost sledovat Želvy Ninja či Neuvěřitelného Hulka.

4. Co Jacka zaručeně rozesměje?

Jack má báječný smysl pro humor. Směje se prakticky všemu legračnímu, ale rád také rozesmává ostatní. Nedávno jsme jednou večer opékali marshmallow (žužu bonbóny) a každý jich už byl přejedený. Chvilku všichni ztichli a najednou Jack povídá: „A jaký budeme mít, mami, zákusek?“ Všichni jsme se na něj nevěřícně podívali, protože jsme už byli úplně plní a já odpověděla: „Jacku, právě jsi měl zákusek. Snědl jsi skoro 6 kousků marshmallow!“ Mávl rukou a se smíchem řekl: „Ale mami, to byl vtip! Dělal jsem si legraci!“

5. Co dělá Jack lépe než kdokoli jiný?

Jack má neuvěřitelnou schopnost prakticky každého rozesmát. Jeho nadšení je nakažlivé a jeho  zápal nelze ignorovat, Miluje život a rád dělá radost. Je naprosto jasné, že si tohoto svého daru užívá a že má radost ze své schopnosti pohnout jinými lidmi.

6. Co vás Jack naučil?

Jack nás naučil nebrat život příliš vážně a radovat se z každého možného okamžiku. Již ve svém životě čelil a stále čelit bude problémům, které jiné děti nepotkají, ale jeho úsměv nikdy nepohasíná.

Jackovi prarodiče

1. Jak tráví Jack nejraději čas?

Jack netráví čas jednotvárně. Rád sleduje televizi, hraje basket, jezdí na svém kole a koloběžce, kope si s fotbalovým míčem, skáče na trampolíně a hraje si se psem.

2. Co Jacka rozesměje?

Co Jacka rozesměje… těžko říci, protože se někdy zdá, že se umí rozesmát i zcela bez důvodu. Ale myslím, že zaručeně ho vždy rozesmějí kreslené grotesky.

3. Co dělá Jack lépe než kdokoli jiný?

Jack se umí lépe než kdokoli jiný vymlouvat, proč něco udělal a jeho výmluvy jsou naprosto logické. Jackovy myšlenkové postupy jsou naprosto neuvěřitelné.

4. Co vás Jack naučil?

Jack mě naučil, jak žít svůj život naplno – nemocní jste pouze tehdy, když na to ve své mysli přistoupíte. Neexistuje, že by něco nešlo. Vždy je lepší vytrvat, nežli věci snadno vzdát. A vlhké uslintané polibky jsou to nejkrásnější na světě, co znám.

Jackův učitel

1. Jak tráví Jack nejraději čas?

Když prší, pozoruje Jack rád se svými kamarády skákající žabky.

2. Co Jacka rozesměje?

Jack rád poslouchá legrační příběhy, obzvláště ty, které se rýmují, jako je například říkanka o Dr. Suessovi.

3. Co dělá Jack lépe než kdokoli jiný?

Jack umí velmi přesvědčivě vyprávět. Často jsem zcela ohromen. Rád mluví s dospělými a vede hovory o rodině a kamarádech nebo o svých vzpomínkách na dobu, kdy byl úplně malý.

4. Co vás Jack naučil?

Myslím, že mě Jack naučil, že bychom si někdy měli sednout a uvědomit si, na čem skutečně záleží. Kdykoli dám přednost úsměvu před pláčem!