Focus on hunter

Nicholas (11 let) a DiAngelo (7 let)

Nicholas (Nick) a DiAngelo jsou bratři a oba mají Hunterův syndrom, který jim byl diagnostikován ve věku, kdy většina dětí směřuje do mateřských škol.

Když děti byly mladší, žila rodina v malém městě v Novém Mexiku a musela navštívit několik lékařů, než byla konečně diagnóza stanovena. Vzhledem k vzácnosti výskytu Hunterova syndromu bylo těžké nalézt lékaře, který by se ujal Nickovy léčby.

Před osmnácti měsíci se Nick, DiAngelo a jejich rodina odstěhovali do Kalifornie, aby byli blíže lékaři obou chlapců. Nick i DiAngelo chodí do školy a těší se na zahájení letní školy letos v červnu.

Nick je ve čtvrté třídě a je členem skautského klubu Cub Scout. Kromě školy a aktivit se skautským oddílem rád řeší hádanky. Podle matky Annette je Nick dobrý organizátor a hodně pomáhá v domácnosti jí i své starší sestře. Dokonce i při svých pobytech v nemocnici je známý tím, jak pomáhá udržet pořádek v knihovně a přerovnává knihy.

DiAngelo je v první třídě a stejně jako starší bratr je členem skautského oddílu Cub Scout. Miluje zvířata a jednou z jeho oblíbených činností je sledování pořadů na televizním kanálu Animal Planet. Jako typický sedmiletý chlapec si DiAngelo nejraději hraje s autíčky a náklaďáky.